Księgowość Amazon – biuro rachunkowe

Sprzedajesz lub planujesz rozpoczęcie sprzedaży na Amazon? Skorzystaj z naszego doświadczenia.

Skup się na tym, co najważniejsze – rozwoju i skalowaniu Twojego biznesu. My odpowiemy za to, aby wszystkie Twoje rozliczenia były prawidłowe, legalne i w pełni chroniły Twoje interesy.

Od 20 lat specjalizujemy się w księgowości e-commerce, dostarczając profesjonalne wsparcie księgowe dla polskich firm, które prowadzą międzynarodową sprzedaż wysyłkową za pomocą platformy Amazon.

Umów się na darmowe konsultacje

Dlaczego warto? Zalety księgowości Amazon.

Zobacz, na co możesz liczyć, jeśli zdecydujesz, że to właśnie nasze biuro rachunkowe odpowie za księgowość Twojej firmy.

Kompleksowe wsparcie księgoweDoświadczony zespół100% zdalna obsługaSpersonalizowana oferta
Doradztwo, kontrola przepływów finansowych, prowadzenie dokumentacji oraz wszelkich rozliczeń. Aż 120+ wszechstronnych ekspertów z dziedziny księgowości Amazon i nie tylko. Nie musisz tracić czasu na dojazdy i spotkania. Wszystko załatwimy online lub telefonicznie. Otrzymasz obsługę, która jest w pełni dopasowana do branży, obszaru oraz specyfiki Twojej firmy.

Umów się na darmowe konsultacje

Jak działa księgowość na platformie Amazon?

Rozszerzenie sprzedaży produktów o nowe, zagraniczne rynki – za pomocą platformy Amazon, wymaga również zmiany podejścia do kwestii rachunkowych. Warto wiedzieć, że ten serwis daje możliwość działania w 2 głównych modelach (distance selling – z wysyłką z Polski oraz FBA – z wysyłką za pośrednictwem specjalnych magazynów Amazona). Jednak w żadnym stopniu nie odpowiada za indywidualne rozliczenia podatków (VAT i dochodowego), a także cła. Te obowiązki spoczywają w pełni na samych przedsiębiorstwach.

W ramach naszego wsparcia otrzymasz kompletną obsługę księgową, która pozwoli Ci wykorzystać pełen potencjał drzemiący w międzynarodowej sprzedaży internetowej.

 • Pomoc w doborze odpowiedniej formy rozliczeń oraz „pilnowanie” limitów sprzedaży wysyłkowej dla poszczególnych krajów.
 • Kontrola zgodności działań i rozliczeń z przepisami prawa obowiązującymi w wybranych państwach.
 • Prowadzenie regularnej księgowości, w tym rozliczenia podatków VAT i dochodowego, cła, składanie deklaracji, prowadzenie i archiwizacja dokumentów i wiele innych.
 • Reprezentowanie Twoich interesów przed zagranicznymi urzędami skarbowymi.

Umów się na darmowe konsultacje

Co zyskasz dzięki księgowej obsłudze Amazon?

 • Odzyskasz cenny czas i będziesz zawsze na bieżąco

  Prawo podatkowe – nie tylko w Polsce, ale również za granicą – zmienia się bardzo dynamicznie. Z nami nie musisz się o to martwić. Zespół ekspertów EFEKTA na bieżąco śledzi nowelizacje oraz nowości, aby dać Ci pewność, że wszystkie Twoje działania oraz rozliczenia są zgodne z aktualnymi przepisami. Nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach, w których prowadzisz sprzedaż wysyłkową.

 • Oszczędzisz pieniądze i zadbasz o bezpieczeństwo

  Prawidłowo prowadzona księgowość sprzedaży na Amazon pozwoli Ci zoptymalizować koszty. Jest ona z pewnością opcją dużo bardziej korzystną, niż zatrudnienie specjalisty z doświadczeniem w tego typu księgowości. Jednak co najważniejsze – sprawi, że unikniesz poważnych konsekwencji prawnych oraz finansowych, jakie grożą firmom, które nie spełniają określonych wymogów prawnych.

 • Rozwiniesz swój biznes i zbudujesz przewagę nad konkurencją

  Outsourcing księgowości sprawi, że całą swoją energię będziesz w stanie skupić na prowadzeniu Twojego biznesu online. A to z kolei przyczyni się do jego rozwoju oraz zwiększenia Twoich zysków.

Umów się na darmowe konsultacje

Jak zacząć współpracę z biurem księgowym (Amazon)?

Wszystko uda Ci się załatwić zaledwie w 3 prostych krokach.

1. Kontakt – Przejdź do kontaktu, aby umówić się na konsultacje, podczas których zapoznamy się ze specyfiką Twojej działalności. 2. Oferta – Dokładnie przeanalizujemy wszystkie informacje, aby na ich podstawie przygotować oraz przedstawić Ci w pełni dopasowaną ofertę współpracy. 3. Współpraca – Jeśli nasza propozycja spełni Twoje oczekiwania – podejmij decyzję o rozpoczęciu działań i przekaż nam opiekę nad księgowością Twojej firmy.

Umów się na darmowe konsultacje

Wybierz obsługę księgową Amazon – prosto od profesjonalnego biura rachunkowego

Skontaktuj się z nami, aby skorzystać z darmowych konsultacji. Nasi eksperci już na Ciebie czekają!

Co warto wiedzieć o Amazon?

Można powiedzieć, że Amazon w Polsce dokonał swego rodzaju rewolucji w świecie e-commerce i z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Platforma ta daje ogromne możliwości rozwoju, zarówno firmom będącym producentami sprzedawanych produktów, jak i resellerom. Współpraca z marketplace’ami, takimi jak Amazon czy eBay, może z powodzeniem uzupełnić lub nawet zastąpić prowadzenie własnego sklepu internetowego. Dzięki współpracy z nimi firmy mogą oferować swoje towary zagranicznym klientom, nie martwiąc się o logistykę i magazyny.

Warto wiedzieć, że Amazon daje możliwość działania w 2 głównych modelach: model Amazon FBM (Fulfillment By Merchant) lub FBA (Fulfillment By Amazon).

W pierwszym modelu- Amazon FBM– to sprzedawca jest w pełni odpowiedzialny za wszelkie procesy związane ze sprzedażą i logistyką: magazynuje towar, odpowiada za przyjęcie zamówień, wysyłkę towarów oraz obsługę zwrotów i reklamacji.

Model drugi – Amazon FBA – polega na tym, że całością procesu- począwszy od magazynowania, przez dystrybucję i obsługę zwrotów – zajmuje się Amazon.

Warto jednak zaznaczyć, że w żadnym z powyższych modeli Amazon nie odpowiada za indywidualne rozliczenia podatków (VAT i dochodowego), a także cła. Te obowiązki spoczywają w pełni na samych przedsiębiorstwach.

Prowadzenie rachunkowości e-commerce dla tego typu usług obejmuje rozliczanie dużej liczby transakcji. Po drugie, są określone prawem sytuacje (np. sprzedaż wysyłkowa za granicę dla osób prywatnych przekraczająca określony pułap), w których przedsiębiorca musi zarejestrować się w danym kraju do VAT (rejestracja na VAT w UE) oraz składać okresowe deklaracje podatkowe do tamtejszego urzędu skarbowego. W takim przypadku, księgowanie sprzedaży prowadzonej za pośrednictwem Amazon wiąże się z przestrzeganiem skomplikowanych przepisów nie tylko polskich, lecz także odmiennych przepisów każdego z państw, do którego towary są eksportowane.