Deklaracje Intrastat Warszawa – obsługa, usługi, dokumentacja

Prowadzisz wymianę towarową z innymi państwami członkowskimi UE?

Zyskaj pewność, że Twoja firma funkcjonuje w zgodzie z przepisami prawa. Skorzystaj z profesjonalnej obsługi Intrastat, w ramach której regularnie będziemy odpowiadać za:

 • odbiór niezbędnych dokumentów,
 • przygotowanie deklaracji Intrastat,
 • przesłanie do właściwych instytucji.

Zaufaj prawie 20-letniemu doświadczeniu, z którego korzystają przedsiębiorcy z całej Polski.

Umów się na darmowe konsultacje

Dlaczego warto? Zalety naszej obsługi Intrastat.

Poznaj kluczowe korzyści wynikające ze współpracy z naszą kancelarią podatkową. Dzięki wiedzy, umiejętnościom i profesjonalizmowi doświadczonych specjalistów, Twoja firma może liczyć na:

Minimalne zaangażowanie z Twojej stronyKompetentny zespół ekspertówNa wyciągnięcie rękiSpersonalizowana oferta usług
Dokumenty niezbędne do stworzenia i złożenia deklaracji możesz przekazywać tak, jak Ci wygodnie: mailowo, faxem, pocztą, a nawet osobiście.Do Twojej dyspozycji jest aż 120+ doradców, którzy nie tylko zajmą się obsługą Twoich deklaracji Intrastat, ale również zapewnią bieżące doradztwo księgowe i podatkowe.Jeśli cenisz sobie spotkania na żywo – czekamy na Ciebie w naszych biurach w Łodzi i Warszawie. Jeśli nie – pamiętaj, że wszystko możesz załatwić także w 100% zdalnie.Nasza kancelaria podatkowa to coś więcej, niż tylko wsparcie w obsłudze Intrastat. Znajdziesz u nas szeroki pakiet usług dla polskich przedsiębiorców.

Umów się na darmowe konsultacje

Obsługa deklaracji Intrastat krok po kroku. Co otrzymasz w ramach naszych usług?

Zapewnimy Ci pełne wsparcie, za sprawą którego…

 • Zyskasz pewność prawidłowo sporządzonej i właściwie przesłanej dokumentacji
  W ramach naszej obsługi zajmiemy się absolutnie wszystkim, co niezbędne przy tego typu deklaracjach. Odpowiemy za gromadzenie dokumentów, ich analizę, a następnie przygotowanie i wysyłkę samych deklaracji Intrastat.
 • Odciążysz swoich pracowników i zaoszczędzisz nawet 10 roboczogodzin miesięcznie
  Twoja firma posiada swój własny dział księgowości? Nasze wsparcie będzie dla niego realnym odciążeniem i przyczyni się do oszczędności sięgających tysięcy złotych każdego miesiąca.
 • Będziesz działać w zgodzie z przepisami prawa
  Na bieżąco śledzimy wszystkie zmiany i aktualizacje, aby dać Ci pewność, że Twoja firma w pełni wywiązuje się z nałożonych na nią obowiązków.

Umów się na darmowe konsultacje

Jak zacząć współpracę z nami?

Obsługa deklaracji Intrastat w 3 prostych krokach.

1. Kontakt2. Oferta3. Współpraca
Przejdź do kontaktu i ustal termin rozmowy. Zapoznamy się ze specyfiką Twojej organizacji i jej potrzebami.Szczegółowo sprawdzimy wszystkie informacje. Następnie, na ich bazie, stworzymy i przedstawimy Ci dopasowaną propozycję współpracy.Jeżeli ją zaakceptujesz – zajmiemy się regularną obsługą Twojej firmy w obszarze przygotowywania i składania deklaracji Intrastat.

Umów się na darmowe konsultacje

Oddeleguj obsługę deklaracji Intrastat doświadczonym specjalistom

Wybierz dogodną formę kontaktu, aby porozmawiać z ekspertami i poznać niezbędne detale współpracy.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-16.

Deklaracje Intrastat – pytania i odpowiedzi

Intrastat – co to jest?

Intrastat to dedykowany europejski system statystyczny, który został stworzony w celu agregowania inspiracji na temat towarów, które są wwożone na teren poszczególnych państw Unii Europejskiej oraz tych, które opuszczają dane państwa (pozostając nadal w ramach granic UE). Uwzględnia asortyment, który nie podlega zgłoszeniom celnym. W Europie został wdrożony w 1993 roku, natomiast w naszym kraju jest stosowany nieprzerwanie od 2004 roku.

Kto podlega obowiązkowi składania deklaracji Intrastat?

Obowiązek składania deklaracji (tzw. zgłoszeń Intrastat) dotyczy określonej grupy podmiotów. To, czy Twoja firma kwalifikuje się do tego, zależy od takich czynników, jak:

 • Prowadzisz obrót towarów z innymi państwami Unii Europejskiej.
 • Twoja działalność jest zarejestrowana jako podatnik VAT w Polsce.
 • Wartość Twoich obrotów w przywozie lub wywozie w poprzednim roku osiągnęła określony limit (informacje co do konkretnych kwot są określane i publikowane przez Prezesa GUSu – na dany rok sprawozdawczy).

Do kiedy należy składać deklaracje Intrastat?

Terminy składania deklaracji są różne dla wybranych krajów UE. W Polsce tego typu dokumentację trzeba składać do 10 dnia miesiąca.

Jakie progi obowiązują przy Intrastat?

Taka różnorodność dotyczy też tzw. progów. W ramach systemu funkcjonują dwa, czyli odpowiednio:

 • Próg podstawowy na wywóz, który w Polsce wynosi 2 800 000 złotych.
 • Próg podstawowy na przywóz, który w naszym kraju kształtuje się na poziomie 6 200 000 złotych.

System stosuje jeszcze jeden podział na tzw. progi szczegółowe. Ich wartość w Polsce wynosi odpowiednio 103 000 000 oraz 150 000 000 PLN. Czym się różnią od podstawowych? Różnicę stanowi złożoność i rozmiar danych, które wybrane firmy muszą przekazać do systemu.

 • Jeżeli Twoja firma uzyska próg podstawowy, ale nie przekroczy szczegółowego – wówczas nie musi wypełniać wszystkich pół deklaracji. Zwolnione są m.in. kody rodzaju transportu, czy wartości statystycznej. Łącznie masz do wypełnienia 18 pół.
 • Jeśli jednak uda Ci się przekroczyć wyznaczone progi – musisz uzupełnić całość, czyli łącznie 22 pola deklaracji Intrastat.

Jak złożyć taką deklarację?

Stosowne deklaracje można zgłaszać za pomocą dedykowanego systemy informatycznego. Całość wymaga wykonania 3 kroków, które szczegółowo zostały opisane na tej stronie: https://puesc.gov.pl/uslugi/zloz-zgloszenie-intrastat. Taka usługa jest całkowicie bezpłatna.

Oczywiście, wcale nie musisz poświęcać swojego czasu oraz energii, aby zajmować się tym osobiście. Jeżeli chcesz zyskać pewność, że Twoja firma w pełni wywiązuje się z tego obowiązku – skorzystaj ze wsparcia naszej kancelarii podatkowej.

Ile kosztuje obsługa deklaracji Intrastat?

Ceny naszych usług zależą od specyfiki Twojej działalności, ilości i wartości towarów, a co za tym idzie – również samych progów. Jeżeli chcesz poznać dokładny kosztorys – skontaktuj się z nami.